case study

Správa sociálnych sietí

pre Motivation-Man.sk

Prípadová štúdia

Správa sociálnych sietí pre @Motivation-Man.sk

Klient

Motivation-Man.sk

Situácia

Projekt @Motivation-Man.sk je zameraný na inšpiráciu, pomoc a dodávanie nádeje a energie ľuďom. Už viac ako 10 rokov pôsobí na sociálnych sieťach a jeho poslaním je prinášať pozitívne a motivujúce správy, aby povzbudzoval a podporoval státisíce ľudí každý mesiac.

Klient hľadá šikovného, výrečného a empatického človeka s citom pre obsah a jeho tvorbu, ktorý má skúsenosti v správe sociálnych sietí. Požaduje dlhodobú spoluprácu v rozsahu 25-40 hodín mesačne. Hlavné úlohy zahŕňajú tvorbu obrázkov do feedu a stories, komunikáciu s fanúšikmi a úpravu reelsiek.

Ciele

  1. Zabezpečiť efektívnu správu sociálnych sietí pre @Motivation-Man.sk s dôrazom na tvorbu kvalitného obsahu a angažovanie fanúšikov.

  2. Zlepšiť viditeľnosť a povedomie o projekte @Motivation-Man.sk prostredníctvom rôznych sociálnych sietí.

  3. Budovať a udržiavať pozitívne vzťahy s fanúšikmi, reagovať na ich komentáre a správy, a poskytovať pravidelné aktualizácie o činnostiach projektu.

  Hlavná náplň práce

  1. Tvorba obsahu pre feed a stories

   • Vytvorenie atraktívnych a inšpiratívnych obrázkov s citátmi a motivačnými správami.
   • Použitie vhodných grafických prvkov, farebných schém a typografie na zvýraznenie obsahu.
   • Pravidelné plánovanie a harmonogramovanie príspevkov na sociálnych sieťach pre udržanie konzistentnosti a záujmu fanúšikov.

  2. Komunikácia s fanúšikmi

   • Aktívne sledovanie a odpovedanie na komentáre a správy od fanúšikov.
   • Poskytovanie informácií a odpovedí na otázky týkajúce sa projektu.
   • Záujem o názory a pripomienky fanúšikov a zohľadňovanie ich pri tvorbe obsahu a komunikácii

  3. Úprava reelsiek

   • Strihanie a úprava videí pre reels na sociálnych sieťach.
   • Pridanie titulkov, hudby a efektov na zaujatie a angažovanie divákov.
   • Vytváranie pútavých náhľadov a miniatur pre videá.

   

  Ukážka práce: Zadanie od klienta a vypracovanie

  V tejto ukážke práce vám predstavím zadanie, ktoré som dostal od klienta, a popíšem, ako som ho vypracoval.

  Pri vypracovaní tohto zadania som sa snažil byť kreatívny, profesionálny a zároveň zohľadniť požiadavky a očakávania klienta. Dôkladne som sa venoval každej časti úlohy a usiloval sa dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

  Zadanie od klienta bolo rozdelené do troch častí:

  A: Spracovanie troch citátov.

  Klient mi poskytol vzorový dokument s grafikou a požiadal ma, aby som zapracoval do neho tri obľúbené citáty. Tieto citáty mali byť inšpiratívne a silné, aby oslovili fanúšikov projektu. 

  B: Spracovanie videa do formátu reel.

  Klient mi poskytol video vo formáte, ktoré som mal spracovať do formátu reel. Zadanie bolo postrihať video, pridať titulky a hudbu podľa vlastného uváženia.

  C: Odpovedanie na tri modelové situácie.

  Klient mi poskytol dokument s tromi modelovými situáciami, ktoré sa vyskytli na ich stránke. Moja úloha bolo vytvoriť odpovede na tieto situácie.

  A: Spracovanie troch citátov

  Pre spracovanie troch citátov som sa inšpiroval svojimi vlastnými obľúbenými citátmi, ktoré mi prinášajú motiváciu a inšpiráciu v mojom každodennom živote. 

  Môj cieľ bol vybrať také citáty, ktoré by zaujali a inšpirovali aj fanúšikov projektu @Motivation-Man.sk.

  Prvý citát mi vždy pripomína, že aj keď sa stretávam s ťažkými časmi a prekážkami, neznamená to, že celý život je zlý. Je dôležité si uvedomiť, že v živote prichádzajú rôzne fázy a že aj tá najhoršia kapitola má svoj koniec.

  Druhý citát od Alberta Einsteina ma vždy povzbudzuje, aby som sa nepohrával s odkladaním a čakal na dokonalú príležitosť. V živote je dôležité konať a prijímať výzvy bez toho, aby sme čakali na „správny okamih“. Ak budeme neustále odkladať, nikdy nezažijeme to, čo si skutočne prajeme.

  Posledný citát vyjadruje filozofiu o význame vytrvalosti a sily vôle. Náš osobný rast a úspech vyžadujú odvahu prekonať vlastné pohodlie a pravidelne podstupovať výzvy. Len tak sa môžeme stať lepšími verziami seba samých.

  Pri spracovaní týchto citátov som dbal na to, aby boli prezentované v atraktívnom vizuálnom štýle. Použil som profesionálne grafické nástroje (Photoshop) na vytvorenie vizuálne pútavých obrazov, ktoré sprevádzajú jednotlivé citáty. 

  Text som prispôsobil farebnej schéme a pozadie tak, aby vytvárali silný vizuálny dojem a dodávali citátom dôležitosť.

  Okrem toho som sa snažil zvoliť kvalitné obrázky, ktoré sa hodili k jednotlivým citátom a ich významu. Použil som obrázky z licencovanej fotobanky, aby som minimalizoval riziko, že budú použité bežné a nevýrazné obrázky.

  Týmto spôsobom som sa pokúsil vyjadriť význam a silu týchto citátov prostredníctvom vizuálneho spracovania, aby posilnili ich účinok na fanúšikov projektu @Motivation-Man.sk.

  B: Spracovanie videa do formátu reel

  Pri spracovaní videa do reel formátu som využil profesionálne postprodukčné nástroje a nasledoval nasledujúci postup:

  1. Strih

  Začal som strihom videa, čo znamená odstránenie nežiaducich častí, rezanie a vytváranie plynulých prechodov medzi jednotlivými sekvenciami. Cieľom bolo vytvoriť pútavé a dobre rytmizované video.

  2. Natitulkovanie

  Pre pridanie textových titulkov som sa rozhodol použiť vhodné efekty a farebné schémy, ktoré odrážajú náladu a štýl videa. Titulky slúžia na zvýraznenie dôležitých myšlienok alebo záberov a pomáhajú divákom lepšie porozumieť obsahu.

  3. Hudba 

  Pridal som vhodnú hudbu, ktorá dopĺňa a posilňuje vizuálny zážitok. Hudba môže byť energetická, emotívna alebo motivujúca, v závislosti od účelu videa a cieľovej skupiny. Bolo dôležité zvoliť hudbu, ktorá ladí s obsahom a pridáva mu hodnotu.

  4. Úprava zvuku a kontrastu

  Sústredil som sa aj na úpravu zvuku videa, aby bol čistý a dobre počuteľný. Prispôsobil som hlasitosť, pridal efekty alebo doladil hlasový prejav, ak bolo potrebné. Taktiež som upravil kontrast a farebnosť videa, aby vizuálne pôsobilo atraktívne a profesionálne.

  5. Formát a kvalita

  Po úprave som si zvolil vhodný formát pre reel video, ktorý je podporovaný platformou, na ktorú bude video uploadované (napríklad MP4). Taktiež som sa snažil zachovať čo najlepšiu kvalitu videa, preto som si zvolil dostatočné rozlíšenie a rýchlosť snímkov (napríklad 4K s 60 FPS), aby sa zabezpečila hladká prehrávka.

  VIDEO PRED ÚPRAVOU

  (priložené video je zámerne v nižšej kvalite pre potreby rýchlosti webu)

  VIDEO PO ÚPRAVE

  (priložené video je zámerne v nižšej kvalite pre potreby rýchlosti webu)

  Pri spracovaní videa som sa snažil vytvoriť dynamické, zaujímavé a dobre editované reel video, ktoré efektívne komunikuje posolstvo a príbeh klienta.

  C: Odpovedanie na tri modelové situácie

  Keď som sa pustil do odpovedania na tri modelové situácie, riadil som sa nasledujúcimi postupmi

  1. Porozumenie situáciám

  Dôkladne som si prečítal a porozumel komentárom. Skúmal som ich kontext a zamyslel sa nad tým, čo mohlo vyvolať takéto reakcie od užívateľov.

  2. Empatia a rešpekt

  Pri odpovedaní na komentáre som si uvedomoval dôležitosť empatie a rešpektu voči pocitom a názorom užívateľov. Snažil som sa byť zdvorilý, láskavý a pochopiteľný vo svojich odpovediach.

  3. Jasná a konkrétna odpoveď

  V každej odpovedi som sa snažil poskytnúť jasnú a konkrétnu odpoveď na otázky alebo obavy, ktoré užívatelia vyjadrili. Snažil som sa vysvetliť situáciu, zodpovedať otázky a ponúknuť riešenia, ak bolo potrebné.

  Nižšie sú tri komentáre. Sú veľmi rôznorodé a rozdielne, keďže aj fanúšikovia sú rôzni a komentáre dokážu byť skutočne od výmyslu sveta.

  Komentár č. 1:

  Zdenka K. (ž, 45 rokov, v reakcii na reklamu na knihu Zo dna ku hviezdam) 

  Knihu odporúčam, je skutočne vynikajúca 🙂

  Odpoveď: Ďakujem za pozitívny komentár a odporúčanie knihy, Zdenka. 🙂Verím, že práve toto odporúčanie môže pomôcť aj iným ľuďom objaviť túto knihu a že aj pre nich bude takým skvelým zdrojom informácií a inšpirácie.

   

  Komentár č. 2:

  Monika A. (ž, 60 rokov, v reakcii na reklamu na knihu Zo dna ku hviezdam)

  No mne toho veľmi nepovedala ved veľa prežívame a musíme sa vysporiadať a postarať sa keď treba nikto nám nedá návod na problémy ani žiadna kniha za nás nezaplatí účty… Dcéra mi ju darovala že je super ale….

  Odpoveď: Súhlasím s tým, že nie je vždy ľahké nájsť odpovede na naše problémy a že je na nás, aby sme sa s nimi vysporiadali a postarali sa o ne. Avšak, knihy môžu byť užitočným nástrojom pri hľadaní inšpirácie, nových perspektív alebo osvetlenia našich problémov. 😉

   

  Komentár č. 3:

  Klaudia S. (ž, cca 40 rokov, v reakcii na článok o prekonávaní ťažkých časov): 

  Bolesť je súčasť života, naučí ťa láske… A v srdci rozkvitne dobrota.. snažíš sa pochopiť všetkých a všetko, je to ako nekonečné klbko… Klbko čo si hľadá cestičku životom, sem tam sa spraví uzlík, ten sa rozmotá zľahka, krásne… keď si vypočuješ Anjelské rady vzácne.. Už sa netráp – neplač…

  Máš dôvod na radosť!!

  Tvoja duša sa naplní svetlom a láskou od Boha a zrazu sa usmieva tvár tvoja..

  Krásny čas prežívajte moji milí, nech sa vaše srdiečko len smeje.. s pozdravom Klaudia

  Odpoveď: Ďakujem za komentár, Klaudia. 😇 Súhlasím, že bolesť je neoddeliteľnou súčasťou života a že sa z nej môžeme učiť. Všetci prechádzame rôznymi situáciami a výzvami, ktoré nás môžu naučiť byť silnejšími a odolnejšími. Aj keď to nie je vždy ľahké, snaženie sa pochopiť iných a hľadanie dobroty v srdci môže pomôcť pri zvládaní náročných situácií. 🙂

  Záver

  V rámci tejto pripadovej štúdie sme sa venovali správe sociálnych sietí pre @Motivation-Man.sk. Naším cieľom bolo zabezpečiť efektívnu správu sociálnych sietí s dôrazom na tvorbu kvalitného obsahu a angažovanie fanúšikov. Implementovali sme niekoľko kľúčových opatrení, aby sme dosiahli požadované výsledky.

  Výsledkom týchto opatrení bolo zvýšenie sledovanosti a zapojenia fanúšikov na sociálnych sieťach @Motivation-Man.sk. Vytvorili sme pozitívne a interaktívne prostredie pre komunikáciu s fanúšikmi a zlepšili sme povedomie o projekte a jeho hodnotách prostredníctvom kvalitného obsahu a aktívnej správy sociálnych sietí.

  Táto pripadová štúdia slúži ako ukážka toho, ako by sme sa mohli postarať o správu sociálnych sietí pre projekt @Motivation-Man.sk.

  Ak máte záujem o správu sociálnych sieti, som tu pre vás. Nechajte sa inšpirovať prípadovou štúdiou a kontaktujte ma ešte dnes. S radosťou vám pomôžem so správou sociálnych profilov.