Freelancer / Kreatívec

Moje meno je Matúš Chlopik a predtým, než sa dostaneme k tomu najpodstatnejšiemu, dovoľte mi vám v krátkosti povedať niečo o sebe zo súkromného života.

Od mala som vášnivý športovec a šport mi vždy prinášal radosť a zábavu. Nezáleží na tom, aký šport som sa rozhodol vyskúšať, vždy som bol odhodlaný prekonať výzvy a zdolávať prekážky. Šport ma naučil disciplíne, vytrvalosti a tímovej práci.

 

Okrem športu som sa vždy venoval aj sebarozvoju a motivačnej literatúre, pretože verím, že neustály osobný rast a motivácia sú kľúčové pre úspech v živote. Svoje štúdium som ukončil na Obchodnej akadémii v Poprade a následne na fakulte manažmentu na UNIPO, odbor Marketing a psychológia obchodu, kde som získal titul Bc. Počas svojho štúdia som sa venoval aj vypracovaniu bakalárskej práce, ktorá sa zaoberala analýzou najdôležitejších indikátorov úspešnosti marketingovej komunikácie na populárnej sociálnej sieti Instagram.

Po skončení školy ma veľmi inšpirovali marketingové literatúry, ktoré mi otvorili dvere do fascinujúceho sveta online marketingu a sociálnych sietí. Táto oblasť ma okamžite zaujala a odvtedy som sa intenzívne venoval rozširovaniu svojich vedomostí a skúseností v online marketingu.

Momentálne som freelancer so skúsenosťami v online marketingu a správe sociálnych sietí. Mojou vášňou je pomáhať malým firmám a jednotlivcom s ich online prítomnosťou. Okrem toho, disponujem nasledujúcimi vlastnosťami, ktoré sú dôležité pre úspešné poskytovanie pomoci v oblasti správy sociálnych sietí, tvorby webových stránok a potlače textilu:

 • Flexibilita: Som schopný prispôsobiť sa rôznym projektom a klientom, a to nielen v rámci správy sociálnych sietí, ale aj pri tvorbe webových stránok a potlači textilu.
 • Vizuálna estetika: Mám vkus pre kreatívny dizajn a vizuálne prvky, ktoré dokážu upútať pozornosť a vytvárať pútavý obsah na sociálnych sieťach, webových stránkach a textilných produktoch.
 • Komunikácia a spolupráca: Som schopný efektívne komunikovať s klientmi, počúvať ich potreby a spolupracovať s nimi na dosiahnutí ich cieľov a vizie.
 • Aktualizovanosť: Sledujem najnovšie trendy v online marketingu, sociálnych sieťach, webdizajne a potlači textilu, aby som klientom priniesol najaktuálnejšie a efektívne riešenia.

S týmito vlastnosťami som pripravený pomôcť malým firmám a jednotlivcom dosiahnuť úspech prostredníctvom profesionálnej správy sociálnych sietí, atraktívneho webového dizajnu a originálnych potlačí textilu.

Skúsenosti

Skúsenosti s online marketingom a správou sociálnych sietí tvoria základ môjho profesionálneho života. Predtým som pôsobil ako Online Marketing Manager v malej reklamnej agentúre v Poprade, kde som získal bohaté skúsenosti v tejto oblasti. Moja práca zahŕňala plánovanie, koordináciu a implementáciu online marketingových aktivít pre rôznych klientov. Svoje schopnosti som uplatňoval vytváraním kreatívneho obsahu, copywritingom a prípravou tematických podstránok. Spolupracoval som tiež na príprave brand kampaní, ktoré pomáhali klientom dosiahnuť ich marketingové ciele.

Okrem toho som nadobudol skúsenosti v oblasti potlače textilu a práce s rezacím plotrom a fóliami na lepenie áut a výkladov. Počas svojho pôsobenia v miestnej grafickej firme som sa intenzívne zaoberal týmito technikami. Pomáhal som vytvárať unikátne dizajny a aplikovať ich na rôzne textilné výrobky. Tiež som sa podieľal na rezaní fólií a ich profesionálnom lepení na autá a výklady, čím som pomáhal klientom vytvárať výraznú vizuálnu identitu.

Vo vytváraní webových stránok som nadobudol skúsenosti prostredníctvom spolupráce s malými firmami, ktoré mali potrebu vytvoriť svoju online prezentáciu. Pomáhal som im vytvárať moderné a funkčné webové stránky na platforme WordPress. Moje riešenia boli prispôsobené ich špecifickým potrebám a cieľom. Spoločne sme pracovali na zabezpečení informácií o ich podnikaní v online priestore a zabezpečili sme, aby ich web stránky boli prezentované profesionálne a atraktívne.

Projekty

Okrem mojich skúseností z pracovných pozícií som sa venoval aj vlastným projektom, ktoré mi umožnili prejaviť svoju kreativitu a vášeň. V roku 2016 som sa pustil do svojho prvotného projektu cokeby.sk, kde som sa sám naučil postaviť webovú stránku, implementovať SEO a využívať sociálne siete. Na platforme Instagram som vytvoril projekt s názvom @cokeby_official, kde som zdieľal citáty, myšlienky a motivačné blogy zo svojho osobného života. Občas som pridal aj vtipné meme, ktoré sa stali veľmi virálnymi. V roku 2018 moje príspevky na platforme Facebook získali milióny zobrazení, hoci táto platforma je dnes už menej populárna.

Ďalším mojím projektom bol @futbalova_rodina, ktorý prinášal novinky zo sveta futbalu prostredníctvom sociálnych sietí. Okrem toho som prevádzkoval aj e-shop so futbalovými potrebami a ponúkal službu potlače dresov a iného futbalového materiálu pre futbalové kluby. Spolupracoval som s rôznymi profesionálnymi futbalistami, čo mi umožnilo získať cenné kontakty a rozšíriť svoje pôsobenie vo futbalovom prostredí.

Posledným projektom, ktorý som uvádzal, bol @futbalove_meme. Tento projekt sa stal veľmi populárnym vo futbalovom svete, vďaka čomu sa moje meme rozšírili medzi rôzne známe osobnosti a influencerov. Týmto spôsobom som získal nové kontakty v oblasti marketingu a spolupracoval som s rôznymi firmami, ako napríklad Lays, Nike, Fortuna a ďalšími.

Kurzy
 • Manažérsky kurz (2015) – Kurz zameraný na osvojenie najdôležitejších manažérskych zručností v simulovanom podniku. Kurz organizovaný Metodicko-pedagogickým centrom Slovensko.
 • Digitalna garáž (2016) – Kurz základov digitálneho marketingu, akreditovaný združením Interactive Advertising Bureau v spolupráci s Google.
 • Kurz autoritatívny web (2018) – Kurz zameraný na budovanie autoritatívnych webových stránok od nuly, ktoré generujú dlhodobý finančný príjem. (WordPress, SEO, sociálne siete, PPC, vedenie tímu). 6 týždňový kurz organizovaný pod dohľadom Petra Chodelku, priekopníkom afflite marketingu na Slovensku.
 • Kurz WORDPRESS (2019) – Kurz zameraný na tvorbu a správu webových stránok pomocou redakčného systému WordPress. Kurz od blogera a online špecialistu Ľuba Juríka.
 • Online kurz FACEBOOK (2020) – Kurz zameraný na úspešné vedenie fanpage na Facebooku a získavanie platiacich klientov. Kurz od špecialistu predajných zručností a psychológie predaja Martina Mažara.
 • Online kurz INSTAGRAM (2021) – Kurz zameraný na získavanie klientov z platformy Instagram. Kurz od špecialistu predajných zručností a psychológie predaja Martina Mažara.
 • Komunikácia na TIKTOKU (2022) – Kurz zameraný na získavanie klientov z platformy TikTok. Kurz od digitálnej vzdelávacej platformy Skillmea.
Služby

Momentálne som sa rozhodol pracovať ako freelancer s kreatívnou dušou. Perfekcionizmus, ktorý u mňa prevláda, je neustále palivom mojej motivácie a túžby po vyniknutí. Preto všetko, do čoho sa pustím, dokončujem na 120%

Ponúkam rôzne služby vrátane potlače textilu (Flex, Flock), výroby nálepiek (vyrezávaných a farebných), tvorby webstránok a eshopov, správy WordPress-u a správy sociálnych sietí.

Ak máte záujem o moje služby, neváhajte ma kontaktovať. Som plne k dispozícii na spoluprácu.